Obowiązki biura rachunkowego czyli dlaczego warto wynająć usługi księgowe

Czy wynajęcie zewnętrznego biura rachunkowego w obecnych niepewnych czasach to dobre posunięcie? Jakie korzyści może to przynieść małej firmie?

Czy zastanawiasz się nad wynajęciem biura rachunkowego? Dla wielu firm, szczególnie tych mniejszych, nadchodzące miesiące, a może i lata będą bardzo trudne do przetrwania. Ci którzy obecnie zakładają działalność muszą się liczyć z trudniejszymi warunkami na start,a co za tym idzie większym ryzykiem. W takiej sytuacji niejeden zastanawia się, czy lepiej będzie prowadzić rozliczenia podatkowe samodzielnie czy jednak wynająć biuro rachunkowe? Biuro rachunkowe to dodatkowy koszt, który może się okazać zbędnym balastem dla firmy. Czy rzeczywiście?

Dlaczego warto wynająć biuro rachunkowe?

Po pierwsze warto pamiętać, że opłata za usługi biura rachunkowego jest zależna od ilości dokumentów przedstawionych do rozliczenia oraz ilości zatrudnionych pracowników, a więc dla nowej firmy koszt wynajęcia biura może się okazać stosunkowo niewielki. Po drugie wypełnianie kwitów do rozliczeń może się wydawać mało skomplikowane. Warto jednak pamiętać, że w grę wchodzą rozliczne przepisy podatkowe, które nieustannie się zmieniają. Prowadzenie księgowości firmy oznacza więc bycie na bieżąco z aktualnymi rozporządzeniami, co w naszym systemie podatkowym może się okazać bardzo trudne. Profesjonalne biuro rachunkowe oferuje w ramach swojej działalności rozmaite usługi. Jeśli dobrze je poznasz, to z pewnością dojdziesz do wniosku, że wynajęcie biura księgowego takiego jak Biuro Everte to najlepsze rozwiązanie dla Twojej działalności.

Obowiązki biura rachunkowego

Zacznijmy od początku, czyli założenia działalności gospodarczej. Jeśli na tym etapie podpiszesz umowę z biurem rachunkowym to możesz liczyć na pomoc profesjonalnej księgowej na każdym etapie zakładania firmy. Kto miał już do czynienia z naszym prawem ten wie, że taka pomoc może się okazać wręcz bezcenna. Z pewnością pozwala zaoszczędzić czas i ogranicza niepotrzebne komplikacje.
W trakcie prowadzenia działalności możesz liczyć nie tylko na standardowe usługi biura w postaci rozliczeń podatkowych, prowadzenia Książki Przychodów i Rozchodów lub Ewidencji Przychodów czy sporządzania rocznych rozliczeń, ale także:
reprezentowanie firmy przed urzędami (po sporządzeniu odpowiedniego upoważnienia), obsługa kadrowo-płacowa, czyli sporządzanie list płac i deklaracji ZUS, obliczanie zaliczek na Podatek dochodowy od pracowników, kontrolowanie ilości urlopu przysługującego pracownikom, terminów badań lekarskich szkoleń BHP i wiele innych, optymalizacja kosztów i doradztwo w kwestiach podatkowych. Księgowa, która podejmie się prowadzenia rozliczeń Twojej firmy, będzie też na bieżąco informować Cię o zmianach w prawie, nowych obowiązkach podatników itd.

Biorąc pod uwagę rozpiętość usług jakie otrzymuje w pakiecie od biura księgowego właściciel firmy to zdecydowanie można powiedzieć, że korzyści z wynajęcia biura znacznie przewyższają koszty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here