metoda OMO
Photo StockSnap/ pixabay

Różne sposoby mycia włosów nie są zbyt popularne wśród szerszego grona kobiet. Jest to raczej wiedza znana osobom, które interesują się pielęgnacją włosów. Metoda OMO jest jednym z nich. Skrót ten oznacza Odżywka-Mycie-Odżywka. Coraz częściej jest on używany wśród dziewczyn pasjonujących się pielęgnacją włosów. Z pewnością widoczne efekty przemawiają za popularnością tej metody. Dzięki niej kondycja włosów znacznie się poprawia, co widać już po kilku zastosowaniach.

Jedną z największych zalet tej metody jest doskonała ochrona przed zniszczeniem i przesuszaniem się włosów. Jak już wspominałam wyżej, dzięki jej zastosowaniu możemy bardzo szybko zacząć obserwować poprawę ich kondycji. Metoda ta jest dobra dla każdego rodzaju włosów, a także przy każdym problemie. Dzięki niej zbyt napuszone włosy stają się gładkie, suche – nawilżone, a matowe znów nabierają blasku. Także skręt włosów kręconych, dzięki zastosowaniu właśnie tej metody jest o wiele bardziej widoczny oraz dłużej się utrzymuje. Jeśli tylko dobierzemy odpowiednie produkty i prawidłowo wykonamy mycie, możemy być pewne spektakularnych efektów.

włosy krótkie
Photo terribileclaudio/ pixabay

Metoda OMO – jak myć włosy?

Instrukcja mycia tą metodą jest bardzo prosta. Na początku należy delikatnie zamoczyć skórę głowy oraz włosy. Potem stosujemy kosmetyki. Na włosy, mniej więcej do linii uszu nakładamy pierwszą odżywkę, jeszcze przed ich umyciem i zostawiamy na kilka minut. Nałożenie odżywki przed myciem ma na celu ochronę włosa przed szkodliwymi detergentami z szamponu. Dzięki temu unikniemy przesuszenia podczas mycia, które jest kolejnym krokiem. Nie spłukując nałożonej wcześniej odżywki, od nasady włosów nakładamy szampon i dokładnie myjemy głowę. Przed nałożeniem szamponu, możemy rozcieńczyć go z wodą, w jakimś pojemniku i takim roztworem umyć skórę głowy. Szampon powinien delikatnie spływać po długości włosów, bez zbędnego pocierania. Po spłukaniu z włosów szamponu oraz pierwszej odżywki należy na ich długość nałożyć drugą odżywkę. Również powinno się odczekać kilka minut i spłukać odżywkę wodą. Dzięki nałożeniu drugiej odżywki łuska włosa zostaje zamknięta i składniki odżywcze z pierwszej odżywki pozostają w środku włosa. Efekt nawilżenia jest więc bardziej widoczny. Druga odżywka jest konieczna, jeśli chcemy domknąć cały proces mycia i nawilżania włosów.

Najlepsze odżywki do metody OMO

Wybierając odżywkę do metody OMO, powinnyśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę stan naszych włosów, a co za tym idzie, to, czego będą potrzebowały. Aby włosy mogły zdrowo rosnąć i piękne wyglądać, niezbędne jest zastosowanie kilku składników odżywczych, tak aby zachować właściwą równowagę. Mowa tu o proteinach, humektantach i emolientach. Osoby świadomie dbające o włosy stawiają przede wszystkim na równowagę tych trzech składników. Aktualnie różne marki oferują produkt, które zawierają jeden z trzech wymienionych składników, co znacznie ułatwia pielęgnację. Bardzo ważne jest też obserwowanie swoich włosów i dostarczanie im akurat tego składnika, którego potrzebują, co najczęściej widać po ich kondycji. Składniki podczas mycia OMO można dowolnie mieszać, choć zaleca się domykać cały proces odżywką emolientową.

kolorowe włosy
Photo Javier-Rodriguez/ pixabay

Czy przy metodzie OMO można zrobić peeling?

Peeling skóry głowy można zrobić podczas stosowania metody OMO, jeśli użyje się peelingu wraz z szamponem. Można to zrobić jedną z metod. Na początku mocno moczymy skórę głowy i nakładamy pierwszą odżywkę. Do szamponu dodajemy pestki owoców, na przykład truskawek lub malin. Można także użyć gotowych szamponów peelingujących, które są dostępne w wielu drogeriach. Jeśli jednak chcemy użyć gotowego peelingu jako osobny produkt najlepiej zrezygnować z mycia głowy tą metodą. Peeling nie ma właściwości myjących i nie umyje skutecznie skóry głowy. Alternatywą jest wtedy umycie skóry głowy szamponem, następnie wykonanie peelingu, a dopiero po nim przejść do nałożenia odżywek. Można też nałożyć odżywkę przed zrobieniem peelingu, dzięki niej szybciej pozbędziemy się drobinek z włosów. Jest to wygodny sposób, ponieważ drobinki mają tendencję, żeby przyklejać się do włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here