Frezarka i frezy

Czym jest frezarka i do czego służą frezy? W jaki sposób dobierać frezy, aby cieszyć się pełnią ich efektywności przez długi czas?

Frezarka – co musisz wiedzieć?

Poradnik ten powinniśmy zacząć od tego, czym właściwie jest frezarka – nie każda z pań musi sobie przecież z tego zdawać sprawę. Frezarka to po prostu poręczny i bardzo praktyczny sprzęt, który jest wprost niezastąpiony podczas wykonywania manicure – zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym. Oczywiście w obu przypadkach chodzi o frezarki nieco innego typu i o innych parametrach, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyś w domowych warunkach miała urządzenie wysokiej klasy. Szczególnie że coraz więcej kobiet rezygnuje z systematycznych wizyt u kosmetyczki i zamiast tego decyduje się na samodzielne wykonywanie manicure. W ten sposób możesz oszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas – nie musisz dojeżdżać do salonu czy dopasowywać się do grafiku kosmetyczki. Rzecz jasna aby dobrze zrobić manicure hybrydowy, potrzebujesz trochę wprawy i umiejętności, te jednak dość szybko nabędziesz dzięki samozaparciu i własnej motywacji. Ponadto do obsługi frezarki potrzebujesz frezów, czyli specjalnych końcówek do tego sprzętu, które umożliwią rzeczywistą pracę.

Czym są frezy i jak je dopasować?

Same frezy można porównać do niewielkich pilniczków do paznokci. We frezarce obracają się wokół własnej osi z bardzo dużą prędkością, dzięki czemu możesz piłować i szlifować paznokcie w wybrany przez siebie sposób. Tak zaoszczędzisz czas w stosunku do pracy z paznokciami za pomocą tradycyjnych pilniczków. W przypadku frezów bardzo istotny jest chociażby poziom ich gradacji, ten natomiast określa się za pomocą różnych kolorów. Im jaśniejszy kolor, tym frez ma mniejszą gradację, oznaczenia dwukolorowe wskazują z kolei gradację pośrednią.

Oprócz tego frezy dzieli się zależnie od ich przeznaczenia – to tym ważniejsze, że w sieci i sklepach stacjonarnych czeka na Ciebie bardzo szeroki wybór frezów. Warto tu wspomnieć choćby o frezach do zrogowaceń, frezach do paznokci sztucznych, frezach do paznokci naturalnych, polerek i innych. Pamiętaj, że oprócz obiektywnych czynników i parametrów istotne będą Twoje osobiste preferencje dotyczące frezów. Jeśli dany frez pasuje np. Twojej koleżance, wcale nie masz pewności, że będzie on odpowiedni również dla Ciebie. Frezy mogą być wykonane z różnych materiałów, do najczęściej wybieranych zalicza się frezy diamentowe, ceramiczne, kamienne czy filcowe. Jeśli zaczynasz swoją pracę z frezarką, nie przejmuj się początkowymi niepowodzeniami – wystarczy odrobina uwagi, by już wkrótce frezarka nie sprawiała Ci żadnych problemów. Już teraz sprawdź dostępne frezarki i frezy i spróbuj swoich sił w hybrydowym manicure!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here