Jakie ikony świętych warto mieć pod ręką?

0
685

Otaczaj się świętymi! To niezawodni patroni, którzy są dużym wsparciem i pomagają w trudnych sytuacjach. Do jakich się modlić? Każdy zawód ma swojego duchowego opiekuna, są także tacy, którzy pomagają w szczególnych przypadkach. Jakie ikony świętych przydają się w rozwiązywaniu problemów?

Są pomostem między życiem ziemskim a duchowym, a ponieważ kiedyś żyli wśród ludzi, wierzymy, że doskonale rozumieją nasze potrzeby. Dlaczego ikony świętych powinny zdobić domostwa? To wybrańcy, którzy wstawiają się za nami i zawsze wysłuchują próśb. Czasem są jeszcze bardziej pożyteczni po śmierci niż za życia!

Ikony świętych, do których można kierować modlitwy wstawiennicze

Proszenie Boga o coś w imieniu bliźniego jest wyrazem miłości, ponieważ polega na pragnieniu dobra dla drugiej osoby. Takie wstawiennictwo jest dowodem dojrzałej postawy chrześcijańskiej i wyrazem troski o siostrę lub brata. Zawsze wszystkich próśb w intencji przyjaciół, rodziny i bliskich wysłuchuje Matka Boża, św. Józef, św. Dominik czy św. Antoni. To patroni, którzy są orędownikami miłości i przyjaciółmi codzienności.

Kiedy prosisz ich o pomoc, możesz się spodziewać, że z czasem staną się duchowymi przyjaciółmi, a nie tylko orędownikami od rozwiązywania trudnych spraw. Maryja zanosi wszystkie prośby prosto do Boga, a św. Józef czuwa nad społeczną sprawiedliwością oraz opiekuje się robotnikami, drwalami, rzemieślnikami, małżonkami i rodzinami. Jest ojcem sierot i przyzywa się go, kiedy chcesz wybłagać dla kogoś spokojną śmierć. Św. Dominik to patron dzieci i młodzieży, a św. Antoni wspomaga chorych, pomaga znaleźć rzeczy zagubione oraz czuwa nad osobami będącymi w podróży.

Inni patroni, do których warto się modlić

Św. Andrzej przyciągał do siebie ludzi za życia, ale po śmierci wiele osób kieruje do niego swoje prośby, ponieważ jest orędownikiem jedności i wspomaga w szukaniu prawdziwej miłości. Wspiera w sprawach matrymonialnych oraz problemach, z jakimi zmagają się zakochani. Módl się do niego, kiedy Twój związek przeżywa kryzys. Św. Anna to opiekunka kobiet i mam. Chroni gospodynie domowe oraz panie, które mają problemy z zajściem w ciążę. Jest patronką położnic oraz ubogich kobiet, znajdujących się w trudnej sytuacji. Ikona świętego, którego warto mieć blisko siebie, powinna prezentować także św. Jadwigę, która może wspomóc, kiedy starasz się o podwyżkę w pracy, ponieważ to patronka ubogich i pragnących poprawić swój byt materialny. Czuwa także nad uchodźcami. W czasie wojny należy się do niej modlić o pokój, a jeśli jesteś skłócony z bliską osobą, św. Jadwiga pomaga w pojednaniu.

Każdy może mieć swojego szczególnego opiekuna. Nie jest nim wyłącznie Anioł Stróż, ale także ludzie, którzy swoje życie poświecili w służbie bliźniemu i na rzecz ważnych dla ludzkości spraw. Po śmierci wyniesieni na ołtarze również służą swoją pomocą. Już teraz wybierz ikonę ze świętym i proś go o to, co jest dla Ciebie ważne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here