Frezarka do pedicure dla Ciebie

Czym powinna charakteryzować się frezarka do pedicure? Na jakie parametry i elementy zwrócić uwagę przed zakupem?

Frezarka do pedicure i manicure – co to takiego?

Frezarka do pedicure i manicure to wygodne i uniwersalne urządzenie, za pomocą którego skutecznie i bardzo estetycznie wykonasz zarówno pedicure, jak i manicure. Sprzęt taki jak frezarka do pedicure pozwala na usunięcie skórek, nadanie właściwego kształtu paznokciom, pozbycie się odcisków czy rogowaciejącego naskórka – a to tylko niektóre z przykładów zastosowań. Dobrej jakości frezarka do pedicure i manicure z pewnością poradzi sobie z każdego typu paznokciem – w przeciwieństwie do np. pilniczka. W przypadku pedicure posiadanie odpowiedniej frezarki sprawia, że przed rozpoczęciem pracy nie będziesz musiała przygotowywać stóp czy zmiękczać naskórka. Warto też dodać, że frezarki do pedicure mogą mieć zasilanie bateryjne lub akumulatorowe.

Jaka frezarka do pedicure i manicure będzie najlepsza?

Przede wszystkim bardzo trudno wskazań pojedynczy model, który będzie najlepszy. Wynika to głównie z faktu, iż każda z nas ma inne potrzeby i wymagania co do takiego sprzętu. Poza tym zupełnie innych frezarek używa się w domu, a innych np. w profesjonalnych salonach. Zwykło się uważać, że domowa frezarka do pedicure i manicure powinna mieć moc w okolicach 10-20 W. Dla porównania profesjonalna frezarka do użytku komercyjnego dysponuje mocą w zakresie od 50 do nawet 200 W.

Frezarka do pedicure i manicure w domu powinna być nie tylko skuteczna, ale też wygodna w użyciu. Dlatego też przed zakupem powinnaś zwrócić uwagę na takie elementy, jak długość i grubość kabla oraz to, czy frezarka jest poręczna i łatwa w obsłudze. Bardzo praktyczny jest np. antypoślizgowy uchwyt. Ponadto niezwykle istotne parametry wpływające na jakość pracy urządzenia to liczba obrotów – zwykle wybierane są modele w przedziale od 5 do 20 tysięcy obrotów na minutę. Dobrze też, aby frezarka dysponowała obrotami zarówno w prawo, jak i w lewo. Zasadniczo frezarki do pedicure i manicure w domu są niewielkie, bardzo praktycznym dodatkiem jest jednak futerał lub kosmetyczka. W ten sposób możesz wygodnie przechowywać ten sprzęt, kiedy z niego nie korzystasz.

Do każdej frezarki potrzebne są oczywiście frezy – to końcówki, które służą do opracowywania np. paznokci czy skórek. Poszczególne frezy mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów, co determinuje ich późniejsze użycie oraz skuteczność działania. Jeśli w czasie pedicure chcesz usunąć stary akryl lub żel, najlepszy będzie gruboziarnisty frez z dodatkiem silikonu, przy skórkach natomiast polecane są frezy diamentowe. Wybór frezów jest oczywiście bardzo bogaty, dlatego bez trudu znajdziesz końcówki, których potrzebujesz do manicure i pedicure.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here