Zegarki Calvin Klein – historia sukcesu

0
1197

Calvin Klein urodził się w 1942 roku w Nowym Jorku. Już jako nastolatek interesował się modą i uwielbiał rysować. Nie przypuszczał wówczas nawet, że w XXI wieku jego zegarki Calvin Klein będą marzeniem wielu ludzi na całym świecie.

W drugiej połowie XX wieku pojawiło się mnóstwo firm modowych i wiele z nich stało się znanymi markami globalnymi. I tak jak zaczynały one swą karierę od projektowania i produkcji odzieży damskiej i męskiej, to na przełomie stuleci zaczęły też wchodzić w inne obszary działania. Nie inaczej było z marką Calvin Klein, która w pewnym momencie zaczęła kreować nie tylko trendy modowe. Pojawiły się perfumy, bielizna i zegarki sygnowane znanym logo CK. Jak wyglądała droga na szczyt marki Calvin Klein?

Początki marki

Calvin Klein postawił na solidne wykształcenie. Od początku podążał za swoimi pasjami. Jego zainteresowanie modą i rysunkiem skłoniło go do wstąpienia i ukończenia High School of Art and Design. Potem przyszła pora na studiowanie projektowania użytkowego w Fashion Institute of Technology na nowojorskim Manhattanie i otwarcie własnej firmy nazwanej własnym imieniem i nazwiskiem.

Początkowo na rynku pojawiły się płaszcze i sukienki damskie Calvin Klein, a firma odnotowywała pierwsze spektakularne sukcesy. Było to zasługą prawdziwie nowatorskich działań oraz postępowania na granicy obowiązujących wówczas norm obyczajowych. Wszelkie kampanie reklamowe firmy były realizowane wokół prowokacyjnych tematów, co przyciągało do marki szczególnie młodzież i osoby o postępowych poglądach.

Przełom wieków i zegarki Calvin Klein

W 1997 roku rozpoczyna się historia zegarków CK. Wówczas Calvin Klein połączył swoje umiejętności projektowania użytkowego z możliwościami szwajcarskiej firmy Swatch Group, która wówczas była jednym z liderów światowego przemysłu zegarmistrzowskiego. Calvin Klein wpadł wówczas na pomysł stworzenia zupełnie nowego typu zegarka, który miał być nie tylko użyteczny, ale także designerski. Od początku więc zamysłem projektanta było stworzenie czasomierza, który byłby nie tylko zwykłym zegarkiem, ale modnym dodatkiem do różnych stylizacji.

Zegarki Calvin Klein dedykowane są osobom, które uwielbiają łączyć style, ale ciągle są fanami prostych i minimalistycznych form. Zegarki CK do dziś zwracają na siebie uwagę. Są niezwykle nowoczesne i wyrafinowane. Fantastycznie połyskujące powierzchnie i proste kształty sprawiają, że czasomierzy Calvin Klein nie można pomylić z żadnymi innymi. Świetnie współgrają z różnymi stylizacjami, butami, torebkami. Cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Sprzyja temu także ich doskonała jakość, bo zegarki te wykonane są z najlepszych materiałów. Zastosowane mechanizmy kwarcowe gwarantują odmierzanie czasu z iście szwajcarską precyzją. Nic więc dziwnego, że zestawienie geniuszu projektanta i najlepszych standardów technologicznych przyniosło tak wielki sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here