Jak zadbać o biżuterię

Odpowiednie przechowywanie biżuterii i zabiegi pielęgnacyjne mają ogromne znaczenie dla jej wyglądu oraz trwałości. Wyjaśniamy, jak o nią zadbać, by zachowała piękno oraz blask. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które sprawią, że będzie trwała i posłuży przez długi czas.

Jak zachować blask biżuterii?

Biżuteria damska, nawet najlepszej jakości, powinna być właściwie przechowywana oraz zadbana. Dzięki regularnemu czyszczeniu ozdoby pozostaną piękne na długo, zachowają też cenny blask i staną się ważnym dodatkiem do stylizacji. Specjalistyczne ani wymagające czasu zabiegi nie są wymagane – wszystko zajmuje kilka minut. Sprawdź, jak prawidłowo czyścić biżuterię, gdzie ją przechowywać, jaka pielęgnacja jest bezpieczna. Poniżej przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek.

Jak czyścić biżuterię?

Dobre efekty gwarantują nam na pewno fachowcy, czyli jubilerzy, którzy dokładnie wiedzą, jak obchodzić się z naszymi ulubionymi ozdobami. Cenne elementy, jak m.in. obrączka, pierścionek zaręczynowy czy drogocenny naszyjnik rodzinny można oddać w jego ręce.  Jednak większość biżuterii możemy skutecznie wyczyścić samodzielnie. Warto kupić chusteczki do czyszczenia złotej i srebrnej biżuterii, a zabiegi pielęgnacyjne wykonywać regularnie – systematyka to najlepszy sposób, by ulubiona biżuteria damska zachwycała nas jak najdłużej.

Biżuteria damska złota – jak ją pielęgnować?

Złota biżuteria jest wyjątkowo cenna, dlatego najlepiej zadbać o nią, stosując profesjonalne sposoby czyszczenia. Dzięki temu zachowa blask przez długi czas. Z kolei chemiczne detergenty mogą wpłynąć negatywnie na jej wygląd.

Poza tym zapamiętaj, że najlepiej usuwać zanieczyszczenia od razu, czyli im szybciej, tym lepsze efekty uzyskasz. Zwróć też uwagę, gdzie przechowujesz złote ozdoby – najlepiej w pudełku, szkatułce albo kuferku. Poszczególne elementy chowaj do specjalnych woreczków, by nie obcierały się o siebie, gdyż zarysowania będą trudniejsze do usunięcia.

Pielęgnacja biżuterii ze srebra

Każda biżuteria z upływem lat zmienia wygląd – między innymi może stracić piękno i blask, ponadto także matowieje. Są jednak metody, by odwrócić ten proces – zarówno profesjonalne, ja i domowe.

Jednym ze sposobów jest użycie do czyszczenia srebra pasty do zębów. Faktycznie można tak przywrócić biżuterii blask. Pomocny będzie także płyn do mycia naczyń, sól, cytryna, ocet, proszek do pieczenia lub coca-cola. Poza tym, podobnie jak złotą biżuterię, trzymaj swoje ulubione dodatki w pudełku albo szkatule, by je ochronić przed wpływem wilgoci i światła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here