Pampersy dla dorosłych

Utrata kontroli nad pęcherzem może przebiegać w różny sposób. U niektórych może pojawiać się w określonych sytuacjach i dotyczyć mimowolnego upuszczania niewielkich ilości moczu. U innych zaś w ten sposób może dochodzić do niemal całkowitego opróżnienia pęcherza. Duże ilości oddawanego w sposób niekontrolowany moczu sprawiają, że ochrona przed przeciekaniem musi być naprawdę skuteczna. Zwykłe chłonne wkładki z całą pewnością nie podołają temu zadaniu. W przypadku dużej utraty moczu najlepiej sięgnąć po pampersy dla dorosłych określane też mianem pieluchomajtek. Ich budowa oraz stopień chłonności zapewniają poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji, gwarantując skuteczną ochronę. Co warto wiedzieć na ich temat?

Pampersy dla dorosłych – dla kogo?

U osób, u których doszło do dużego osłabienia siły mięśni dna miednicy, utrata kontroli nad pęcherzem oznacza jego mimowolne oddawanie niemal w każdej sytuacji. Zdarza się, że pacjenci oddają nieświadomie mocz, nawet podczas tak rutynowych czynności jak zmiana pozycji. Zróżnicowana może być także ilość upuszczanego moczu – od kilku kropel aż do całkowitego opróżnienia pęcherza. Nietrzymanie moczu o tak zaawansowanym przebiegu wymaga szczególnej ochrony przed przeciekaniem. Ma ona znaczenie zarówno w odniesieniu do odczuwanego komfortu, jak i zdrowia pacjenta. Na skutek długotrwałego kontaktu moczu ze skórą okolic intymnych na jej powierzchni mogą powstawać bolesne i trudno gojące się podrażnienia. Nieleczone najczęściej zamieniają się w otwarte rany, które z kolei mogą ulegać zakażeniom. Towarzysząca pacjentom obawa przed oddaniem moczu podczas wykonywania codziennych obowiązków czy też spotkań ze znajomymi i bliskimi staje się źródłem nieustannego stresu. Dodatkowo potęguje go nieprzyjemny zapach, będący naturalną konsekwencją mimowolnego oddawania moczu. Dlatego zapewnienie skutecznej ochrony przed przeciekaniem u osób z nietrzymaniem moczu staje się zadaniem priorytetowym. Nieocenione w tym zakresie okazują się pampersy dla dorosłych.

Kiedy liczy się skuteczność, wybierz sprawdzone rozwiązania

Pampersy dla dorosłych zapewniają wysoki stopień ochrony przed przeciekaniem. Mają anatomiczny kształt, który wraz z elastycznym pasem sprawia, że dobrze przylegają do ciała pacjenta. Dzięki temu jeszcze skuteczniej chronią przed wydostawaniem się moczu na zewnątrz, bez względu na przybraną pozycję. Bardzo dobrze sprawdzają się u osób, które ze względu na podeszły wiek oraz ogólny stan zdrowia większą część czasu spędzają leżąc. Pieluchomajtki wyposażone zostały w chłonny wkład, który absorbuje wilgoć i zatrzymuje ją wewnątrz, izolując w ten sposób od powierzchni skóry. Pozwala to ograniczyć ryzyko powstawania podrażnień. Wkład ów dodatkowo pochłania nieprzyjemne zapachy, zapewniając przyjemne uczucie suchości i świeżości. Do produkcji pampersów dla dorosłych wykorzystuje się miękkie i przyjazne dla skóry materiały, które zapewniają swobodny przepływ powietrza. Wszystko to sprawia, że produkty można bezpiecznie stosować każdego dnia, ciesząc się ze skutecznej ochrony przed przeciekaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here