prezenty dla noworodka
Photo TerriC/ pixabay

Przyjęło się, że odwiedzając świeżych rodziców i ich maluszka, konieczne jest przyjście z jakimś prezentem. I zazwyczaj wybór tego prezentu nie jest tak oczywisty, jakby się mogło wydawać. Najczęściej zależy nam, żeby podarowana przez nas rzecz była pożyteczna oraz sprawiała radość. Dlatego najlepiej wybrać prezent, który kategoryzujemy: na pewno się przyda, przyda się w przyszłości, albo rodzice nie zdążyli go jeszcze zakupić. Taki motyw przewodni pozwoli nam zawęzić krąg poszukiwań i wybrać coś, co z pewnością sprawi radość tak rodzicom, jak i maluszkowi. Sprawdź pomysły na prezenty dla mamy i noworodka.

prezenty dla dziecka
Photo marvelmozhko/ pixabay

Prezenty, które mogą się przydać

Odwiedzając pierwszy raz nowych rodziców, nie mamy pojęcia, co mogli już zakupić dla swojego dziecka oraz co mogli dostać od innych osób, które już ich odwiedziły. Jeśli mamy takie dylematy, najlepszą opcją na prezent będzie paczka pieluszek jednorazowych. Noworodek zużywa ich bardzo dużo, dlatego nawet mimo ogromnych zapasów, dodatkowa paczka się nie zmarnuje. Przy ich zakupie należy pamiętać, że pieluszki mają swoje rozmiary, które są dopasowane do wagi maluszka. Warto dobrze się im przyjrzeć podczas zakupów. Przy higienie noworodka bardzo przydatne będą też chusteczki jednorazowe nawilżane. Dobrym pomysłem na prezent mogą okazać się również wielorazowe pieluszki bambusowe. W zestawie takich pieluszek znajdują się wymienne wkłady oraz specjalny pokrowiec.

Prezent, którego jeszcze nie dostali

Może się zdarzyć tak, że bardzo dobrze znamy świeżych rodziców i wiemy, co chcieliby dostać w prezencie. Mamy wtedy ułatwione zadanie, bo możemy dać rzecz, której jeszcze nie mają, a chcieliby kupić. Ciekawym prezentem może okazać się elektroniczna niania składająca się z odbiornika i nadajnika. Zasila się ją z gniazdka elektrycznego lub na baterie, a jej zasięg to nawet kilkaset metrów. Istnieją też ulepszone modele, które w zestawie posiadają kamerę czy monitor oddechu, ale takie kosztują już sporo więcej od podstawowej wersji. Monitor oddechu możemy zakupić także osobno. Umieszcza się go pod poduszką lub materacem dziecka. Jest on bardzo czuły i jeśli nie wychwyci oddechu noworodka przez 20 sekund, natychmiast włącza się alarm dźwiękowy. Możesz też kupić smoczki lub butelki antykolkowe. Kolka to bardzo częsta dolegliwość noworodka, która potrafi nieźle wymęczyć dziecko, rodziców i sąsiadów. 

sen dziecko
Photo Misael66/ pixabay

Prezenty na niedaleką przyszłość

Dzieci bardzo szybko rosną i ani się obejrzymy, a z maluszka wyrasta ciekawe świata dziecko. Gdy dziecko jest już starsze, idealne mogą okazać się prezenty zaspokajające jego ciekawość. Dobrym pomysłem mogą więc okazać się maty edukacyjne lub sensoryczne klocki. Taki prezent spokojnie poczeka na malucha, a będzie miłą pamiątką z pierwszych odwiedzin. Doskonale sprawdzą się także ubranka w większych rozmiarach, ponieważ też będą wykorzystane przez maluszka w późniejszym czasie. Przy wyborze ubrań, warto zwrócić uwagę na porę urodzenia. Noworodek szybko urośnie i za rok nie będzie już nosił tego samego rozmiaru. Nie kupujmy więc ubranek sezonowych tylko w jednym rozmiarze. Ciekawym pomysłem jest podarowanie rodzicom bonu na zakupy, jeśli nie bardzo wiemy, co może się przydać.

Praktyczne prezenty dla mamy

Przychodząc w odwiedziny do maluszka, warto też pamiętać o mamie, która z pewnością ucieszy się z prezentu. Wybór jest duży. Można na przykład kupić poręczną i ładną torbę na akcesoria dla niemowlaka. Przyda się ona przy pierwszych spacerach lub wizytach. Najwygodniejszą opcją będzie torba, którą można nosić i na ramieniu oraz w ręce, a także z odpowiednim mocowaniem do wózka. Powinna także posiadać dużo poręcznych kieszeni, między innymi na butelki. Kolor można dobrać pod design wózka. Dla mam, które urodziły jesienią, dobry prezentem może okazać się mufka, którą można zamocować na rączce wózka. Jest to wygodniejsze rozwiązanie niż rękawiczki, ponieważ można z niej szybciej wyciągnąć dłonie, w razie potrzeby.

dziecko i mama
Photo jmanz369/ pixabay

Prezenty relaksujące

Dla świeżo upieczonej mamy ważne będą też chwile relaksu. Dlatego warto podarować jej kule do kąpieli i olejki eteryczne, które pomogą w odpoczynku, po całym dniu zajmowania się maluszkiem. Przydatne mogą okazać się też kosmetyki pielęgnacyjne, takie jak kremy i balsamy na rozstępy. Mamy zazwyczaj chcą szybko wrócić do formy sprzed ciąży, dlatego na pewno ucieszą się z takiego podarunku. Wybór na rynku jest ogromy, dlatego warto najpierw dobrze zapoznać się z działaniem danego kosmetyku, tak aby był on najbardziej skierowany do kobiet po porodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here