Modne wnętrze

Już za kilka dni żegnamy rok 2021, a witamy 2022 rok. Dla wielu z nas to czas zmian i moment, by pokusić się o coś nowego, w tym odmienioną, odświeżoną lub całkowicie przebudowaną aranżację domowych wnętrz. W roku bieżącym stawialiśmy na klimatyczne wnętrza w stylu boho, minimalistyczne japandi i naturalne akcenty. Co przyniesie w trendach wnętrzarskich rok 2022?

Modne oświetlenie

W domowych wnętrzach bardzo dużo można zmienić za sprawą oświetlenia. Czasami zmiana nawet zwykłej żarówki potrafi sprawić, że zyska się na innej atmosferze i większej funkcjonalności pomieszczenia lub przestrzeni.

W nadchodzącym roku zmieniać i odświeżać aranżacje będziemy za sprawą technologii LED. Nie nowej, lecz wciąż wchodzącej na nowy poziom. LED-y polubiliśmy za trwałość, szeroką paletę barw możliwych do uzyskaniach oraz energooszczędność. Gdy połączymy je z najciekawszymi i wpisującymi się w nadchodzące trendy oprawami, które proponuje sklep https://azzardo.com.pl/, zyskamy na świetle idealnie dopasowanym.

Wśród modnych lamp dominować będą oprawy z przydymionego szkła, szare lub w nieco żywszych barwach. W trendach znajdzie się miejsce na wciąż lubiane oświetlenie industrialne. Jeśli chcemy zyskać na wnętrzu modnym i ponadczasowym, postawimy na mleczne kule oraz sporych rozmiarów okręgi. Do tego wszystkiego dołożymy lampy podłogowe, które nie zniknęły z rynku, ale w 2022 roku będą zyskiwały miano oddzielnych, dekoracyjnych mebli!

Funkcjonalne elementy wyposażenia

Mamy światło, czas zatem na meble. Na co postawić? Na minimalizm, który sprzyja uporządkowanym i przyjaznym przestrzeniom. Pozbywamy się zatem zbędnych rzeczy i drobiazgów, którym brakuje praktycznych funkcji.

Miejsce powyższych zastępujemy dekoracyjnym oświetleniem i meblami, które są nie tylko praktyczne, ale i ozdobne. Wśród mebli szukamy obłych kształtów, delikatnych linii, zaokrągleń i niskich siedzisk. Stawiamy także na meble modułowe, aby mieć więcej możliwości dostosowania wyposażenia do potrzeb danego wnętrza. Propozycje wyjątkowych mebli, które będą nie tylko modne, znajdziemy w sklepie DomIDeko.pl.

W zgodzie z naturą

Temat ekologii nie schodzi na dalszy plan. Wciąż chcemy dbać o środowisko, a eko trendy wpisujemy w domowe wnętrza. W przyszłym roku otaczamy się zatem naturalnymi surowcami, a wśród nich rattanem, wikliną, drewnem, do tego papierem.

Stawiamy na papierowe lampy, wiklinowe dekoracje i drewniane elementy wyposażenia. Szukamy miejsca dla zielonych barw, w tym głębokich, np. szmaragdu. Nie zapominamy również o kolorze roku 2022, który został wybrany przez Pantone, czyli stawiamy na różne odcienie fioletu, zgodnego z pierwszym miejsce na podium – Veri Peri.

Zasady tworzenia modnych aranżacji

Kierujemy się podstawowymi zasadami podczas tworzenia modnych i praktycznych aranżacji. Nie idziemy na kompromisy, ale i zachowujemy umiar. Mamy sporo propozycji do wyboru, więc pomyślmy o elementach, kolorach i kształtach, które mają dominować w naszych wnętrzach.

Wszystko powinno ze sobą współgrać, dlatego stawiając na tło w postaci fioletowej ściany, uzupełniamy ją o minimalistyczne i bardziej subtelne dodatki. A gdy na suficie gości pojedyncza, skromna i klasyczna lampa wisząca, pozwalamy sobie na więcej odważnych wzorów, barw czy dekoracji wśród tego, co gości na ścianach i podłogach.

Nade wszystko pamiętamy o tym, że finalny wystrój ma spełniać nasze oczekiwania i odpowiadać indywidualnym wymaganiom użytkowników. W końcu dom to bezpieczny azyl, miejsce odpoczynku i relaksu oraz spotkań rodzinnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here