Promienniki podczerwieni

Promieniowanie podczerwone jest dla człowieka bezpieczne i zdrowe. Producenci wykorzystują je w systemach grzewczych, dzięki czemu użytkownicy mogą liczyć nie tylko na komfortowe i zdrowe ogrzewanie, lecz również energooszczędne. Na czym dokładnie polega działanie tego typu grzejników? W jaki sposób przynoszą oszczędności, skoro do pracy niezbędna jest energia elektryczna?

Sposób działania

W promiennikach podczerwieni zostaje wykorzystane zjawisko promieniowania podczerwonego. Specjalny panel wydziela promienie, które zostają pochłonięte przez obiekt, w tym ściany, poszczególne elementy wyposażenia oraz istoty żywe znajdujące się w pobliżu. Następnie dochodzi do przekształcenia w ciepło i jego oddania.

To właśnie elementy wyposażenia, ściany, a nawet ludzie stają się niejako źródłami ciepłami. Ten sposób działania sprawia, że odczuwany jest wyższy komfort cieplny, niż w przypadku wykorzystania ogrzewania konwekcyjnego.

Oszczędności

Promienniki podczerwieni oferowane przez sklep https://econovli.pl/, do pracy potrzebują energii elektrycznej. Wykorzystują ją jednak w minimalnym stopniu, ponieważ pobór prądu odbywa się tylko do momentu osiągnięcia pożądanej temperatury. Następnie ciepło rozprowadzane jest za sprawą wspomnianego promieniowania.

Ciepło to wydzielane jest przez dość długi czas, dlatego nie ma potrzeby nieustannego korzystania z energii elektrycznej. Można więc mówić o oszczędnościach, głównie za sezon grzewczy, który dla domowników najczęściej jest źródłem sporych wydatków.

Oszczędności mają także inne źródło. Otóż promieniowanie podczerwone decyduje o odczuwaniu ciepła o około 1-2 stopnie większego, niż w rzeczywistości notowana jest temperatura we wnętrzu. Można zatem zmniejszyć ustawienia temperatury, bez negatywnego wpływu na komfort, za to oszczędzając na rachunkach za prąd.

Komfort termiczny

W przypadku ogrzewania konwekcyjnego ogrzewane jest powietrze, następuje cyrkulacja, która prowadzi do unoszenia się ciepłego powietrza, a następnie jego opadania. Taka metoda grzewcza sprawia, że pod sufitem panuje wyższa temperatura niż przy podłodze. Występują różnice w temperaturach, na poziomie nawet 10 stopni.

Dzięki zastosowaniu promiennika podczerwieni temperatura odczuwalna we wnętrzach jest identyczna, niezależnie od wysokości. Nie dochodzi tu bowiem do cyrkulacji powietrza. Można więc liczyć na maksymalny komfort termiczny.

Dowolny wystrój wnętrz

Wystrój wnętrza to dla domowników ważny element. Dzięki dopracowanej i wymarzonej aranżacji, czują się oni dobrze we własnym domu. Wracają do miejsca, która jest dla nich azylem; pozwala na relaks i wyciszenie.

Obecnie modne są rozmaite style wnętrzarskie i staramy się, aby w nawet najdrobniejszych szczegółach były one dopracowane.

Dotychczas grzejniki stanowiły mało lubiany element wnętrz, bo brakowało im estetyki. Promienniki podczerwieni mogą za to stanowić elegancki detal, a nawet pozostawać niezauważone. Wyobraźmy sobie designerskie meble i dodatki, np. z oferty sklepu iHome24.pl, a do tego współczesną grafikę, za którą… ukryty jest właśnie promiennik podczerwieni. Z klasycznym grzejnikiem nie byłoby takiej możliwości.

Ciepło i zdrowo!

Promieniowanie podczerwone jest bezpieczne dla człowieka, a zastosowanie promiennika jest również zdrową alternatywą w stosunku do klasycznych grzejników. Dzięki promiennikom nie dochodzi bowiem do cyrkulacji powietrza, więc nie ma ryzyka unoszenia się alergizujących drobinek kurzu.

Szukając nowoczesnego, estetycznego i oszczędnego systemu grzewczego, przyjrzyjmy się propozycji promienników podczerwieni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here