Jak wysłać przesyłkę kurierem?

0
1133

Paczkę można wysyłać na wiele sposobów, ale obecnie najchętniej wybieraną metodą jest zamówienie kuriera do domu lub firmy. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu i nawet pieniędzy, nie trzeba wychodzić z domu ani stać w kolejce. Można też na bieżąco monitorować status i lokalizację nadanej przesyłki kurierskiej, w dowolnym miejscu i czasie. Zmniejsza się ryzyko wystąpienia opóźnień w dostawie i zagubienia przesyłki. Nawet wysyłanie przesyłek zagranicznych jest banalnie proste i relatywnie tanie, jeśli skorzysta się z usług brokera kurierskiego. Do wysyłania przesyłek i ich śledzenia wystarczy jedna platforma online, za pośrednictwem której można załatwić dosłownie wszystko.

Usługi kurierskie sposobem na błyskawiczną wysyłkę przesyłek krajowych i zagranicznych

Większość osób niejednokrotnie przekonało się, jak uciążliwe jest wysyłanie przesyłek pocztą. Trzeba liczyć się z relatywnie wysokimi cenami długim czasem oczekiwania na dostarczenie paczki do nadawcy. Konieczne staje się stanie w kolejce, trzeba mieć na uwadze dni i godziny otwarcia placówki. Trudno coś załatwić, będąc w pracy lub mając na głowie mnóstwo obowiązków. Na tym jednak nie koniec, bo pojawi się jeszcze problem z nagminnym pozostawieniem awizo przez listonoszy. Na szczęście można uchronić się przed tymi wszystkimi niedogodnościami, decydując się na skorzystanie z usług firmy kurierskiej. Możliwe jest zamawianie kuriera bez wychodzenia z domu, który stawi się po odbiór paczki, listu czy palety pod wskazany adres.

Zaletą zamawiania kuriera jest gwarancja szybkiej dostawy, najczęściej jest ona dostarczana do adresata następnego dnia roboczego. W dowolnym momencie można sprawdzić status i aktualną lokalizację paczki, co pozwala na oszacowanie terminu jej doręczenia. Tania przesyłka kurierska krajowa lub zagraniczna może zostać zamówiona szybko i wygodnie na stronie brokera kurierskiego: https://allekurier.pl/. Jest to niezwykle proste, odbywa się bez zbędnych formalności, nie trzeba podpisywać żadnej umowy. Atrakcyjne ceny sprawiają, że z usług kuriera brokerskiego korzysta coraz więcej klientów indywidualnych i zagranicznych. Jest nawet do 70% taniej niż w przypadku zamawiania kuriera bezpośrednio na stronach przewoźników, co przekłada się na ogromne oszczędności.

Jak można szybko i łatwo wysłać przesyłką kurierem?

W pierwszej kolejności trzeba dobrze przygotować przesyłkę do wysyłki, zabezpieczyć ją przed uszkodzeniem. Potem można zmierzyć jej szerokość, wysokość i długość oraz zważyć ją. Będzie to niezbędne podczas nadawania paczki przez Internet u przewoźnika lub przez platformę brokera kurierskiego. Do szybkiej wyceny przesyłki kurierskiej wystarczy podać jej wymiary i wagę oraz kraj doręczenia. Zostaną wyświetleni dostępni przewoźnicy wraz z oferowanym przez nich cennikiem. Po wybraniu firmy kurierskiej można przejść do wypełnienia formularza do nadawania paczek, listów i palet. Polega to na uzupełnieniu pustych pól podstawowymi informacjami dotyczącymi danych teleadresowych nadawcy i adresata paczki. Podać należy adres e-mail i numer telefonu, opisać krótko wartość przesyłki i wybrać sposób jej dostawy.

Do dyspozycji jest też szereg usług dodatkowych, można też ubezpieczyć paczkę, zaznaczyć preferowane godziny jej odbioru przez przewoźnika. Jeśli chce się uzyskać jak największe oszczędności, to należy zapakować paczkę w solidne pudełko kartonowe o kształcie regularnego prostopadłościanu. Takie przesyłki są bardzo szybko sortowane w sortowniach kurierskich, co przyspiesza ich doręczenie. Po zatwierdzeniu zamówienia i opłaceniu go pozostaje wydrukowanie przesłanych dokumentów przewozowych i naklejenie ich na paczkę. Tak przygotowana jest już gotowa do wyruszenia w drogę do miejsca docelowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here