frezarka do skórek

Czy wiesz, do czego służy frezarka do skórek? Jak wybrać frezy do frezarki? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku!

Frezarka do skórek i paznokci

Frezarka do skórek i paznokci jest bardzo użytecznym sprzętem, który do tego nie sprawia specjalnych problemów w obsłudze. Oczywiście szczególnie na początku warto poświęcić trochę czasu na trening własnych umiejętności, nie jest to jednak niemożliwe i z pewnością po kilku sesjach nabierzesz niezbędnej wprawy. Frezarka do skórek jest produktem, który z łatwością znajdziesz w sieci i na sklepowych półkach. Przed jej zakupem dobrze jednak wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak parametry czy marka urządzenia. Ponadto niezwykle istotne są odpowiednie frezy, czyli końcówki do frezarki. To nakładki, bez których niemożliwa jest efektywna praca z frezarką. Zależnie od tego, z czego i w jaki sposób wykonane są frezy, odmienne może być ich przeznaczenie. Staraj się w miarę możliwości wybierać sprzęt i akcesoria renomowanych producentów, dzięki czemu nabyte urządzenia odpowiedzą na wszystkie Twoje potrzeby.

Nieco uogólniając, można stwierdzić, że frezarki służą do dokładnej i kompleksowej pielęgnacji dłoni. Do zakresu zadań frezarek zalicza się m.in.:

 • skrócenie naturalnych lub sztucznych paznokci,
 • wymodelowanie płytki, aby nadać jej odpowiedni kształt, np. owalu, migdała czy prostokąta,
 • usunięcie skórek, odcisków i nagniotków,
 • usuniecie resztek starego żelu czy manicure,
 • polerowanie akrylu,
 • opiłowanie paznokci żelowych i akrylowych,
 • wykonanie wgłębień do mocowania ozdoby,
 • ściągnięcie manicure hybrydowego.

Końcówki do frezarek

Nakładki do frezarki wizualnie przypominają nieco wkłady do długopisu z różnymi końcówkami. Poszukując frezów do frezarki, w pierwszej kolejności powinnaś zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. To ten czynnik decyduje bowiem o ich trwałości oraz skuteczności działania. Powszechnie uważa się, że najlepsze są frezy diamentowo-szafirowe, na rynku znajdziesz jednak o wiele szerszy wybór. Wśród popularnych frezów wymienia się m.in.:

 • frezy mandrel – pozwalają na nałożenie nakładki ściernej o dowolnej gradacji,
 • frezy cylindryczne – pozwalają skracać paznokcie i nadawać im wybrany kształt,
 • frezy stożkowe – sprawdzają się w okolicach skórek,
 • frezy wrzecionowate – przystosowane do precyzyjnego usuwania fragmentów żelu i akrylu,
 • frezy igła – ściągają żel i akryl, a także matują progi tipsa, świetne do precyzyjnej pracy.

Frezarka do paznokci – jak ją wybrać?

Przeglądając dostępne frezarki do paznokci dobrze pamiętać o kilku czynnikach, dzięki czemu podjęcie ostatecznej decyzji będzie o wiele prostsze. Przede wszystkim nowy sprzęt powinien być lekki i dopasowany, aby dobrze leżał w Twojej dłoni. Nie bez znaczenia jest również grubość i długość kabla oraz oczywiście pochłaniacz płynów. Podczas pracy wydziela się ich dość sporo, co rzecz jasna jest szkodliwe, a do tego utrudnia opracowanie paznokcia. Jeśli to możliwe, wybieraj produkty renomowanych i sprawdzonych firm, dzięki temu nabędziesz lepszy i wydajniejszy sprzęt, który w mniejszym stopniu będzie narażony na awarie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here