Rodzaje natężenia światła do mieszkania i do pracy

Zaprojektuj oświetlenie wnętrza mieszkania czy domu jeszcze przed wykończeniem takiej nieruchomości. Okazuje się, że ma ono ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie wszystkich domowników. Zwracaj też szczególną uwagę na światło w miejscu pracy. Czy wiesz, że to o nieodpowiednim natężeniu czy barwie może negatywnie wpływać na Twoją efektywność, a nawet przyczyniać się do ospałości czy przewlekłych bólów głowy.  O tym, jak ważne jest jakościowe światło w naszym życiu, piszemy poniżej. 

Oświetlenie w mieszkaniu

Zdaniem ekspertów, światło, przy których prowadzimy codzienną aktywność, powinno być jak najbardziej zbliżone do tego naturalnego. Jeśli masz dostęp do światła z promieni słonecznych, nie zasłaniaj okien, niech wpada do wnętrza nieruchomości. 

Zastanów się również nad światłem w poszczególnych pomieszczeniach. Ma ono znaczenie nie tylko w reprezentacyjnym salonie, ale tak naprawdę w każdym wnętrzu domu. Liczne rozwiązania dla domu oferuje Elektromag – sklep z oświetleniem. Znajdziesz tam plafony sufitowe idealne do salonu, które dają światło rozproszone albo kinkiety czy lampki nocne do sypialni. Musisz wiedzieć, że dopasowując rodzaj światła w danej przestrzeni, możesz zniwelować negatywne czynniki, a nawet zachować pełne zdrowie. Odpowiednie oświetlenie wpływa na Twoje samopoczucie, może odprężać, relaksować, usypiać, ale również zapobiegać bólom głowy czy wadom wzroku. 

Zadbaj o odpowiednie natężenie światła w każdej przestrzeni. O ile w sypialni światło może być ciepłe i żółte, przytłumione, tak już w łazience sprawdzi się raczej to białe o zimnej barwie. Dzięki niemu wykonasz perfekcyjny makijaż czy wszelkie zabiegi pielęgnacyjny. 

Wybierając światło do przestrzeni mieszkalnej, zwracaj uwagę na aspekty oszczędności finansowej oraz energooszczędność w zakresie działań ekologicznych. Stawiaj na oświetlenie LED, które jest nie tylko ekologiczne, ale pozwoli Ci generować oszczędności z tytułu poboru prądu. 

Światło w pracy 

Jeśli pracujesz przy komputerze, priorytetem będzie eliminacja szkodliwego światła niebieskiego. Z pomocą przychodzą specjalne okulary z filtrem, ale możesz zadbać również o światło, które będzie korzystnie wpływać na Twoją pracę. W biurze najlepiej zachować naturalne światło. Jeśli jest ono niewystarczające, lepiej postawić na światło białe o zimnej barwie, które nie będzie usypiać. Pamiętaj tylko, że zbyt mocne natężenie może przyczyniać się do bólu głowy oraz problemów ze wzrokiem. Punkty świetlne nie powinny być rozmieszczone w bliskości Twojego stanowiska pracy. Światło w biurze powinno być rozproszone i regularne, o takim samym natężeniu w całym wnętrzu. 

Coraz częściej w biurach stawia się na tzw. inteligentne światło. Jest ono najczęściej sterowane bezprzewodowo, dopasowując ustawienia wedle indywidualnych potrzeb użytkowników wnętrz. Takie oświetlenie jest też ekologiczne i energooszczędne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here