Kinderbal

Kinderbal – to nowa moda z Zachodu, czy świetny pomysł na uczczenie urodzin naszego szkraba? Ostatnimi czasy, zyskują one coraz większą popularność, każde dziecko marzy swoim własnym przyjęciu urodzinowym. Spędza to sen z powiek rodzicom, gdyż nie każdy jest tak kreatywny i pomysłowy, by wymyślić i przeprowadzić podobną imprezę. Zatem, jak zorganizować kinderbal?

Organizacja kinderbalu dla dziecka

Po pierwsze, należy pamiętać, o motywie przewodnim. Warto zapytać swojego malucha, czy marzy o imprezie w stylu jednorożcowym, podwodnego królestwa, księżniczki, czy wyścigowym. Motyw przewodni może ograniczać się do dekoracji, np. ozdoby z kropki, czy paski. Możemy też poszaleć i zrobić bal przebierańców, tort w kształcie zamku księżniczki lub przerobić cały dom na kształt wróżkowej krainy. Jeśli nie mamy wystarczających umiejętności, warto poszukać firmy, która zajmie się np. upieczeniem tortu, czy gotowymi dekoracjami w danej stylistyce.

Sprawdź również: https://www.maluchy.pl/artykul/1196-Przyjecie-urodzinowe-dla-dziecka-Jak-zorganizowac-kinderbal

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka nie może obejść się bez odpowiednich dla maluchów atrakcji. Zostawione same sobie dzieciaki, albo po godzinie zacną się potwornie nudzić, albo zaczną mieć niebezpieczne pomysły na zabawy. By kinderbal został zapamiętany, jako impreza roku, trzeba zorganizować dzieciom ciekawe zabawy. Może to być występ iluzjonisty (w tej roli świetnie sprawdzi tata, lub wujek, choć bardziej zamożni rodzice mogą sobie pozwolić na zatrudnienie profesjonalisty). Inną ciekawą zabawą będzie loteria fantowa, albo tor z przeszkodami (koniecznie z nagrodami, które zdobywają wszyscy uczestnicy). Dzieci lubią też zabawy, takie jak kalambury, karaoke ze znanymi im przebojami, czy warsztaty plastyczne, po których koniecznie wyjdą do domu z własnoręcznie wykonaną pracą.

Kolejną ważna rzeczą, o której należy pamiętać organizując kinderbal, jest odpowiednie menu. Przekąski powinny być smaczne, ale też zdrowe. Najlepiej, gdy będą miały wielkość idealnie pasującą do małej rączki, czy buzi, oraz gdy można je zjeść palcami. Żadne dziecko, w trakcie zabawy, nie będzie zwracał uwagi na takie szczegóły, jak używanie talerzyka, czy sztućców. Jeśli takowe będą jednak potrzebne, zamiast najlepszej porcelany, najlepiej jest użyć jednorazowej zastawy. Przekąski muszą być zachęcające do zjedzenia, kolorowe i apetyczne. Jeśli mamy talent kulinarny, możemy spróbować zrobić je samodzielnie, ale i tu z pomocą przyjdą nam firmy cateringowe.

Możemy przemyśleć, czy kinderbal zorganizować w swoim własnym domu, czy wynająć specjalną salę. Wpisując w wyszukiwarkę internetową urodziny dla dzieci Warszawa, Poznań, Katowice, Szczecin itd, znajdziemy mnóstwo firm, które zajmują się tym profesjonalnie. W dużym mieście nie trudno jest znaleźć salę zabaw, która organizuje też kinderbale, pod opieką specjalnie wyszkolonego animatora. Modne są także imprezy organizowane w kinie, ze specjalnym seansem filmowym dla uczestników, na torze gokartowym, a nawet w restauracjach.

Od wyobraźni dziecka i rodziców zależy, jak będzie wyglądać idealny kinderbal. Wkładając w niego trochę wysiłku i czasu, możemy dać naszym pociechom niezapomniane przeżycia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here