Jak wybrać legowiska dla czworonoga

Wiele osób decyduje się na zakup legowiska jeszcze przed samą adopcją lub zakupem swojego czworonogiego pupila. Wśród najchętniej wybieranych znajdują się legowiska wykonane z bawełny oraz poliestru, wysoce atrakcyjne pod kątem właściwości użytkowych i estetycznych. Ponieważ każdy zwierzak powinien mieć swój własny kąt, warto w trakcie zakupu legowiska zwrócić uwagę na kilka kluczowych spraw. Jakich? Dowiesz się z tekstu poniżej. 

Legowiska w psiej wyprawce – jak je wybrać? 

Legowiska dla psa nie jest niezbędnym wyposażeniem, jednak z pewnością Twój czworonóg doceni jego obecność oraz z łatwością przystosuje do swojego wykorzystania. Psy uwielbiają wygodne i miękkie podłoża do snu – najchętniej wybierają w tym celu sofy, łóżka, kanapy, koce. Ponieważ w trakcie odpoczynku psy mogą poplamić oraz uszkodzić Twoje meble tapicerowane, lepiej przygotować dla nich zawczasu osobny kącik do odpoczynku. 

Wśród oferowanych legowisk znajdziesz kilka modeli o odmiennym kształcie i wykonaniu. Najpopularniejsze i zarazem najprostsze to po prostu psie poduchy, które kupisz w niemal każdym sklepie zoologicznym, a nawet w wielkopowierzchniowych marketach. Polecamy zwłaszcza sięgnąć do oferty legowisk marki Aquel: https://www.aquaelzoo.pl/16-legowiska-dla-psa. Zaletą poduch jest także ich niska cena. 

Wyściełane legowiska wiklinowe to kolejny popularny wybór. Są wyposażone w miękki materaca lub inną formę miękkiego podłoża. Niektóre modele mają zastosowanie mobilne – możesz je przenieść do samochodu oraz zabrać w podróż. 

Znajdziesz także legowiska w formie kanap, legowiska typu ponton oraz legowiska z oparciem. Często mają uniwersalne przeznaczenie, jednak niektóre modele mogą być dedykowane dla psich seniorów, psów z problemami ze stawami lub zwyrodnieniami kręgosłupa. 

Najważniejsze kryteria zakupu legowiska 

Wybierając legowisko nie można zignorować tak istotnej sprawy, jak długość Twojego psa, względem którego powinno być ono dopasowane. Warto wybierać legowiska nieco dłuższe – o dodatkowe 20 lub 30 centymetrów. Taki dodatkowy margines pozwoli psu rozprostować nogi oraz przyjąć wygodną pozycję. 

Warto też zwrócić uwagę na materiały wykorzystane w produkcji siedziska. Zarówno na wypełnienie, jak i na materiał obiciowy. Popularnym wyborem wśród tkanin syntetycznych jest poliester, a wśród tkanin naturalnych – bawełna. Oba są wytrzymałe, oporne na uszkodzenia oraz łatwe w czyszczeniu. Bawełna jest ponadto wysoce elastyczna, a poliester – odporny na rozerwanie i zadrapanie. 

Tym, co je łączy są również walory estetyczne. Tkaniny bawełniane są pokrywane atrakcyjnymi imprintami, wzorami, deseniami oraz innymi motywami. Polieter jest również dostępny w wielu wersjach estetycznych, a jego dodatkową zaletą jest odporność na blaknięcie. Nawet po długotrwałej ekspozycji na promienie słoneczne oraz wielokrotnym praniu, poliester zachowuje wyjściową kolorystykę. 

Na koniec warto podkreślić, że wybór legowiska to zakup na lata. Dlatego warto dołożyć starań na etapie poszukiwania właściwego produktu oraz zwrócić uwagę na wszystkie kluczowe kryteria. Dobrej jakości legowisko powinno wytrzymać przynajmniej kilka dobrych lat. Wszystko zależy od Twojej troski o nie, jakości wykorzystanych w produkcji materiałów oraz samych upodobań Twojego psiaka. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here