Inteligentny dom

Technologia inteligentnego domu to sposób na to, by znacznie ułatwić sobie życie we własnym domu. Aż trudno sobie wyobrazić, ile czynności wykonywanych przez nas każdego dnia może być zautomatyzowanych i ułatwionych – dopiero po czasie użytkowania innowacyjnej technologii Smart home zdajemy sobie sprawę z tego, że życie w naszych czterech ścianach może być tak wygodne. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w system inteligentnego domu?

Inteligentny dom = oszczędność pieniędzy

Pierwsza i najbardziej oczywista korzyść, która wynika z inwestycji w system inteligentnego domu to znaczna oszczędność pieniędzy, która szczególnie objawia się w momencie wdrożenia automatycznego systemu wsparcia ogrzewania.

To właśnie ogrzewanie stanowi jeden z największych wydatków podczas sezonu zimowego, a niegospodarność wynikająca z lenistwa, niedbalstwa, czy zwykłego zapominalstwa może kosztować nas czasem nawet kilkaset złotych miesięcznie. Wykorzystując potencjał automatycznego ogrzewania, będziemy w stanie zoptymalizować koszty, poprzez utrzymywanie przyjemnej temperatury w domu czy mieszkaniu właśnie wtedy, kiedy domownicy są obecni. Podczas gdy dom stoi pusty, nasze ogrzewanie nie będzie pracować na takich samych obrotach, ograniczając ciepło, a tym samym również koszty. Efekt? Długoterminowe oszczędności, doskonale widoczne w rachunkach podczas sezonu zimowego.

Inteligentny dom = ogromna wygoda

Wiele czynności w domu wykonujemy samoistnie, nawet nie rejestrując tego w świadomości. Każdego dnia otwieramy i zamykamy rolety, wyłączamy i włączamy światło, sprawdzamy, czy drzwi zamknięte są na klucz i czy system monitoringu i alarmu jest uruchomiony, gdy wychodzimy. Niby nic, ale jednak zawsze trzeba o tym pamiętać.

A co, gdyby nie trzeba było tego robić? Gdybyśmy mogli po prostu wejść do domu, położyć się na kanapie, i nie wstając z niej, uruchomić telewizor, pralkę, robota sprzątającego i zasunąć rolety? To możliwe z systemem inteligentnego domu. Wystarczy jeden system, który integruje ze sobą wszystkie te urządzenia (nawet te pochodzące od innych producentów) i nasze życie stanie się o wiele wygodniejsze. My już nie martwimy się o zamkniętą bramę czy zgaszone światło w kuchni – automatyka domowa robi to za nas.

Oszczędność czasu

Nie zapominajmy o kolejnym pozytywie, który przez wielu uznany jest jako synonim inteligentnego domu. Mowa tu o oszczędności czasu. To właśnie wszystkie wcześniej wspomniane rzeczy, które musimy zrobić w domu, pochłaniają masę czasu, którą moglibyśmy spędzić w znacznie bardziej przyjemny i kreatywny sposób.

Zastanówmy się – czy po długim dniu w pracy, wchodząc wieczorem do domu, mamy ochotę na rundkę po wszystkich pomieszczeniach w celu odkręcenia grzejników, zasłaniania rolet? Czy gdy rozsiądziemy się wygodnie w fotelu, nie łatwiej byłoby zdalnie uruchomić program w pralce? Czy nie zaoszczędzilibyśmy czasu, gdyby światła automatycznie wyłączałyby się w momencie, gdy nie ma nikogo w pomieszczeniu? To właśnie inteligentny dom – oszczędność czasu, który spędzimy na tym, co kochamy robić najbardziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here