Dodatkowe wyposażenie w łazience

Wyposażenie łazienki potrafi przysporzyć nie lada problemów. Szczególnie, jeśli jest to Twoje pierwsze podejście do aranżacji tego pomieszczenia. W trakcie kompletowania wszystkich sprzętów nie można pominąć tak ważnych spraw jak urządzenia sanitarne, ani wykorzystywane do ich działania sprzęty dodatkowe. Ponadto istotne są akcesoria, których obecność ma olbrzymi wpływ na sprawne funkcjonowanie łazienki. Poniżej prezentujemy najważniejsze elementy wyposażenia, które koniecznie musisz wpisać na swoją listę zakupów. 

Urządzenia sanitarne i urządzenia do ich obsługi 

Pominiemy w tym miejscu takie sprzęty jak brodziki i kabiny prysznicowe, umywalki oraz wanny. Skupimy się jednak na dedykowanych do ich obsługi bateriach, które koniecznie musisz zakupić i zamontować przed oddaniem łazienki do użytku. Baterie warto wybierać pod kątem podłączenia do konkretnego typu urządzenia. Masz do wyboru przede wszystkim modele natynkowe i podtynkowe. Jeśli na etapie wykańczania ścian nie uwzględniłeś obecności tych drugich, wówczas musisz zdać się na modele natynkowe. 

Do kabiny prysznicowej oraz wanny warto wybierać rozbudowane baterie, które pozwolą na podłączenie dodatkowych sprzętów – na przykład deszczownicy. Do umywalki wystarczą baterie z krótką wylewką oraz drążkiem sterującym. Odradzamy zakup baterii z dwoma uchwytami, które obecnie stosowane są niemal wyłącznie w aranżacjach rustykalnych i retro. 

Sprzęty i wyposażenie dodatkowe – czyli czego nie może zabraknąć 

W żadnej łazience nie powinno zabraknąć podstawowych sprzętów dodatkowych, których obecność jest nie mniej ważna. Meble łazienkowe to produkty o konstrukcji dostosowanej do potrzeb typowej łazienki. Warto wybierać produkty wykonane z tworzyw sztucznych lub pokryte warstwami zabezpieczającymi przed dostępem wilgoci. Dobrym pomysłem będą półki i szafki wysokie – sięgające nawet do sufitu – o niewielkiej powierzchni. Mogą one pełnić rolę organizerów do przechowywania wszystkich łazienkowych sprzętów. 

Nieodłącznym elementem wyposażenia każdej łazienki są też różnego typu organizery, w tym sprzęty do ustawiania na umywalce – mydelniczka lub dozownik na mydło, kubki, stojaki na kosmetyki. Obok nich powinny znaleźć się także koszyki do łazienki, kosze na pranie, poręcze oraz sprzęty wykorzystywane w sprzątaniu łazienki. 

Kluczowym urządzeniem uzupełniającym komfort korzystania z łazienki jest grzejnik ścienny, który najczęściej ma formę drabinkową. Warto wybierać modele dopasowane do aranżacji całego pomieszczenia, które będą jego estetycznym dopełnieniem. Masz pod tym względem bardzo szerokie pole wyboru. Możesz sięgnąć po produkty o różnej kolorystyce, rozciągającej się od śnieżnobiałego do grafitowej czerni. Ponadto masz możliwość wyboru nowoczesnych urządzeń o eksperymentalnej konstrukcji i nietypowych fasonach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDywan do salonu
Następny artykułOzdobne szkło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here