Tapicerowanie mebli dla klientów prywatnych i firm: szczegóły świadczenia usługi

0
626

Ostatnio często można spotkać ogłoszenia od firm i fachowców pracujących na własną rękę z ofertami renowacji i tapicerowania mebli. Dlaczego ta usługa jest tak popularna, czy jest opłacalna, a jeśli tak – gdzie warto ją zamawiać? Czytaj dalej, żeby poznać odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Czym jest usługa tapicerowania mebli?

Osoby, które nigdy nie korzystały z usługi tapicerowania dość często błędnie uważają, że obejmuje ona wyłącznie wymianę tkaniny. Nie jest to jednak do końca prawda. Tapicerowanie to zdecydowanie znacznie szerszy zakres czynności, w ramach których owszem – jest wymieniana tkanina, ale także guma piankowa, klocki sprężynowe, naprawiana jest rama, a w razie potrzeby są też wymieniane mechanizmy.

W wielu sytuacjach warto skorzystać z takiej usługi, która w naszych czasach ma na szczęście naprawdę przystępny koszt (chociaż zawsze warto skonsultować się z fachowcem, żeby upewnić się, że tego typu zlecenie będzie opłacalne):

  • Uszkodzona tkanina lub skóra;

  • Na powierzchni mebli widnieją zanieczyszczenia, których nie daje się usunąć nawet silnymi detergentami;

  • Materiał wyblakł od słońca;

  • Zmienił się styl wnętrz;

  • Wypełnienie tapicerowanego mebla zostało zużyte.

Renowacji podlegają prawie wszystkie modele mebli tapicerowanych: sofy, fotele o dowolnej konfiguracji, w tym fotele rozkładane, różne modele narożników, pufy, krzesła, kanapy itp.

Fachowa realizacja usług tapicerowania

Jeśli już podejmiesz decyzje o tym, by wykonać tapicerowanie mebli, obowiązkowo zwróć się o pomoc do fachowców, szczególnie jeśli nie masz doświadczenia w tak skomplikowanej, wymagającej wiedzy i doświadczenia sprawie. Będzie to podstawa sukcesu i Twojego zadowolenia z osiągniętych efektów.

Przed nawiązaniem współpracy z wybraną firmą, warto przeczytać więcej o jej podejściu do procesu renowacji, a także zapoznać się z opiniami o usługach realizowanych przez daną firmę, której fachowców chcesz zaangażować do pracy. Wybieraj firmy z dobrą reputacją i nie martw się: doświadczeni tapicerzy w maksymalnie krótkim terminie zrealizują Twoje zamówienie, stosując nowoczesne technologie, materiały i części wymienne, przywracając wspaniały wygląd nawet najbardziej zużytym meblom.

Wysokiej jakości usługi tapicerowania mogą być świadczone zarówno w domu u klienta, jak i w warsztacie firmowym. Jeśli wybierzesz drugą opcję, pamiętaj o tym, by dowiedzieć się, czy firma wykonawca realizuje odbiór i dostawę mebli.

Meble po renowacji: jak długo mogą być używane?

Usługa renowacji przewiduje nie tylko wymianę tapicerki, ale także zużytych mechanizmów, a nawet elementów ramy. W efekcie uzyskuje się wysokiej jakości produkt, który nie ustępuje swoimi charakterystykami użytkowymi nowym meblom. O wysokiej jakości świadczy także udzielana na takie prace gwarancja.

Co z tego wynika? Odnowione meble będą wspaniale prezentować się przez co najmniej 5 lat pod warunkiem ich właściwej pielęgnacji, zalecanej przez ekspertów. Następnie sofa lub krzesła zdecydowanie będą wymagać gruntownego czyszczenia, nawet jeśli nie korzystasz z nich na co dzień. Jeśli mebel użytkowany jest przez dzieci, osoby z nadwagą, podlega intensywnemu zużywaniu, śpią na nim zwierzęta – trudno jest liczyć wtedy na jego kilkudziesięcioletnią eksploatację. Jednak ten okres pomoże wydłużyć zamówienie tekstylnych poszewek lub futerałów, które można będzie samodzielnie prać raz na czas.

Jak można wnioskować na podstawie wcześniej podanych informacji, usługa renowacji i tapicerowania mebli – to nowoczesna oferta dla wszystkich, którym zależy na zachowaniu cennych elementów wystroju wnętrz, dbanie o otaczające środowisko i własne pieniądze. Zatem, jeśli zastanawiasz się nad zamówieniem usługi, śmiało mówimy – zdecydowanie warto! Jedyne, co należy zrobić, to uważnie podejść do wyboru wykonawcy i rzetelnie ustalić z nim wszystkie szczegóły świadczenia takiej usługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here